Groups

Group AGroup BGroup CGroup D
 germany 32px Germany  switzerland 64px Switzerlandlaa  czech republic 32px Czech Republic  namibia 32px Namibia
 austria 32px Austria  brazil 32px Brazil  serbia 32px Serbia  australia 32px Australia
 argentina 32px Argentinalleee  chile 32px Chile  belgium 32px Belgium  denmark 32px Denmark
 italy 32px Italy  united states 32px USA  new zealand 32px New Zealand  japan 32px Japan
    poland 32px Poland netherlands 32px Netherlandsllee

11.08.2019 - Group Stage

11:30 Group C Czech Republic czech republic 32px -:- poland 32px Poland TBD
11:30 Group C Serbia serbia 32px -:- belgium 32px Belgium Stadium
11:30 Group D Namibia namibia 32px -:- netherlands 32px Netherlands TBD
13:00 Group B Brazil brazil 32px -:- united states 32px USA TBD
13:00 Group D Australia australia 32px -:- denmark 32px Denmark Stadium
13:00 Group C Serbia serbia 32px -:- new zealand 32px New Zealand TBD
14:15 Group A Austria austria 32px -:- italy 32px Italy TBD
14:15 Group D Namibia namibia 32px -:- japan 32px Japan TBD
14:15 Group C Czech Republic czech republic 32px -:- belgium 32px Belgium TBD
16:45 Group B Switzerland switzerland 32px -:- chile 32px Chile Stadium
18:00 Group A Germany germany 32px -:- argentina 32px Argentina Stadium

12.08.2019 - Group Stage

14:00 Group D Namibia namibia 32px -:- denmark 32px Denmark TBD
14:00 Group D Australia australia 32px -:- netherlands 32px Netherlands TBD
14:00 Group C Serbia serbia 32px -:- poland 32px Poland TBD
15:15 Group C Czech Republic czech republic 32px -:- new zealand 32px New Zealand TBD
15:15 Group C Belgium belgium 32px -:- poland 32px Poland TBD
16:30 Group D Australia australia 32px -:- japan 32px Japan TBD
16:30 Group D Denmark denmark 32px -:-  netherlands 32px Netherlands TBD
16:30 Group A Austria austria 32px -:-  argentina 32px Argentina Stadium
17:45 Group B Brazil brazil 32px -:-  chile 32px Chile Stadium
19:00 Group A Germany germany 32px -:-  italy 32px Italy Stadium
20:15 Group B Switzerland switzerland 32px -:-  united states 32px USA Stadium

13.08.2019 - Group Stage

14:00 Group D Namibia namibia 32px -:- australia 32px Australia TBD
14:00 Group D Denmark denmark 32px -:- japan 32px Japan TBD
14:00 Group C Belgium belgium 32px -:-  poland 32px Poland TBD
15:15 Group C Czech Republic czech republic 32px -:-  serbia 32px Serbia TBD
15:15 Group D Japan japan 32px -:-   netherlands 32px Netherlandsd TBD
16:30 Group C New Zealand new zealand 32px -:-   poland 32px Poland TBD
16:30 Group A Argentina argentina 32px -:-  italy 32px Italy Stadium
17:45 Group B Chile chile 32px -:-   united states 32px USA Stadium
18:30 Group A Germany germany 32px -:-   austria 32px Austria Stadium
20:15 Group B Switzerland switzerland 32px -:-   brazil 32px Brazil Stadium

14.08.2019 - Double Elimination + President's Cup

14:00 DE1 (Double Elimination) 3B -:- 2C TBD
14:00 DE2 (Double Elimination) 4A -:- 1D TBD
14:00 PC1 (Presidents's Cup) 3D -:- 5C TBD
15:15 DE3 (Double Elimination) 4B -:- 1C TBD
15:15 DE4 (Double Elimination) 3A -:- 2D TBD
15:15 PC2 (President's Cup) 4C -:- 4D TBD
16:30 DE5 (Double Elimination) 2A -:- Winner DE1 TBD
16:30 PC3 (President's Cup) 3C -:- 5D TBD
17:45 DE6 (Double Elimination) 1B -:-  Winner DE2 Stadium
19:00 DE7 (Double Elimination) 2B -:- Winner DE4 Stadium
20:15 DE8 (Double Elimination) 1A -:- Winner DE3 Stadium

15.08.2019 - Double Elimination + President's Cup

11:30 DE9 (Double Elimination) Loser DE3 -:- Loser DE6 TBD
11:30 PC4 (President's Cup) 3C -:- 4D TBD
11:30 PC5 (President's Cup) 3D -:- 4C TBD
12:45 DE4 (Double Elimination) Loser DE4 -:- Loser DE5 TBD
12:45 PC6 (President's Cup) 5C -:- 5D TBD
14:00 DE11 (Double Elimination) Loser DE2 -:- Loser DE8 TBD
14:00 PC8 (President's Cup) 4C -:- 5D TBD
15:15 DE12 (Double Elimination) Loser DE1 -:- Loser DE7 TBD
15:15 PC7 (President's Cup) 3C -:- 3D TBD
16:30 1/4 Final (DE13) Winner DE9 -:-  Winner DE10 Stadium
16:30 PC9 (President's Cup) 4D -:- 5C TBD
17:45 1/4 Final (DE6) Winner DE11 -:- Winner DE12 Stadium
19:00 1/4 Final (DE15) Winner DE7 -:- Winner DE8 Stadium
20:15 1/4 Final (DE1) Winner DE5 -:-  Winner DE6 Stadium

16.08.2019 - Double Elimination + 1/2-Final

12:00 DE17 (Double Elimination) Loser DE16 -:- Winner DE14 TBD
12:00 DE18 (Double Elimination) Loser DE11 -:- Loser DE12 TBD
13:15 DE19 (Double Elimination) Loser DE15 -:- Winner DE13 TBD
13:15 DE20 (Double Elimination) Loser DE19 -:- Loser DE9 TBD
14:30 Placement Match (17./18.) 5PC -:- 6PC TBD
14:30 Placement Match (15./16.) 3PC -:- 4PC TBD
15:45 Placement Match (11./12.) Loser DE18 -:- Loser DE20 Stadium
17:00 Placement Match (13./14.) PC1A -:- 5PC1B Stadium
18:00 1/2-Final (SF1) Winner DE15 -:- Winner DE17 Stadium
20:30 1/2-Final (SF1) Winner DE16 -:-  Winner DE19 Stadium

17.08.2019 - Placement Match + Final

12:00 Placement Match (9./10.)d) Winner DE18 -:- Winner DE20 Stadium
13:15 Placement Match (7./8.) Loser DE13 -:- Loser DE14 Stadium
14:30 Placement Match (5./6.) Loser DE17 -:- Loser DE19 Stadium
16:00 Bronze-Medal Match Loser SF1 -:- Loser SF2 Stadium
18:00 Final Winner SF1 -:- Winner SF2 Stadium